Ως Δ/ντης του Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Ευρώτα θέλω να εκφράσω τις θερμές μου ευχαριστίες στον κ. Δαβάκη Αθανάσιο, Βουλευτή της Νέας Δημοκρατίας του Νομού Λακωνίας γιατί με δικές του ενέργειες (εξασφάλιση της προκατασκευασμένης αίθουσας) καλύφθηκε η μεγάλη ανάγκη που υπήρχε για επέκταση των κτηριακών υποδομών του σχολείου αλλά και στο Δήμαρχο Δήμου Ευρώτα κ. Βέρδο Δήμο για την υλοποίηση του έργου.

Με την κατάλληλη διαρρύθμιση οι μαθητές/τριες του σχολείου μας από την ερχόμενη σχολική χρονιά θα μπορούν να κάνουν τις συνεδρίες τους σε μια νέα, άνετη και σύγχρονη αίθουσα. Επιπλέον η αίθουσα αυτή πέρα από τις συνεδρίες των μελών ΕΕΠ δύναται να χρησιμοποιηθεί και από τους εκπαιδευτικούς ειδικοτήτων. Καλύπτεται πλέον με τον καλύτερο τρόπο η έλλειψη που υπήρχε στις κτηριακές υποδομές.