Οι μαθητές/τριες μας το χρονικό διάστημα μεταξύ Σεπτεμβρίου και Νοεμβρίου βγήκαν στον κήπο μας για να καλλιεργήσουν τα χειμερινά λαχανικά. Με την καθοδήγηση της εκπαιδευτικού του Εργαστηρίου Γεωπονίας Θανόγιαννη Αγγελικής ακολούθησαν όλα τα απαραίτητα βήματα και χρησιμοποίησαν τον ειδικό εξοπλισμό προκειμένου να ολοκληρωθεί επιτυχώς η καλλιέργεια των λαχανικών (φύτευση σπόρων, μεταφύτευση φυτωρίων, πότισμα). Για την ολοκλήρωση της δραστηριότητας σημαντική ήταν και η συνδρομή του κυρίου Ταμβακολόγου Δ., ο οποίος μας παρείχε τα απαιτούμενα υλικά (σπόρους, χώμα, λίπασμα).

Μέσα από αυτή τη διαδικασία οι μαθητές και οι μαθήτριες μας μαθαίνουν να συνεργάζονται και να δουλεύουν μεθοδικά για να πετύχουν το ιδανικό αποτέλεσμα!!!